Kasır Nedir?

Kasır; Sultan ve Padişahların aileleri için şehir dışında yaptırdıkları geniş bahçe içerisine yapılmış köşk, konak, saray anlamına gelmektedir. Osmanlı sultanları geniş yeşillikler içerisinde, dinlenme köşkleri ve saray özelliğine sahip kasırlar yaptırmışlardır. İnşa edilen çok odalı kasırlar, zengin süslemelere ve sanat eserlerine sahiptir.

Kurttepe Kasırları;

     Kurttepe mevkiinde , şehrin merkezinde, şehirden uzak, doğa ile iç içe, göl manzaralı, başta gürültü olmak üzere, her türlü çevresel kirlilikten uzak, her biri 1000 m2 'lik bahçe içerisine oturtulmuş, özel mimarisi, ısıtma/soğutma üniteleri, uzaktan kumandalı pencere panjuru sistemleri, zarifliğin ve asaletin vurgulandığı beyaz dış cephe rengi ile toplam 9 adet olan Kurttepe Kasırları Adana'daki ender projelerden bir tanesi olma özelliğine sahiptir.

     6 metrelik yüksek tavanlı 100 m2'lik salonu ile Adana'da ilk olma özelliğini taşıyan bu kasırlardan birisine sahip olduğunuzda, istediğiniz adı verme şansına sahip olacaksınız. Böylece kasrınız gelecek kuşakla bir köprü görevini üstlenecektir.
    
     470 m2 net kullanım alanına sahip, hizmetli odasından, çamaşır odasına, özel olarak tasarlanmış fiskos köşesinden, ister oda olarak ister fazlalıkların depolanabileceği çatı katına, her bir kasra ait 6 adet aracın konulabileceği otoparka kadar bütün ayrıntıları düşünülmüş olan kasırlarda toplam 6 oda ve 4 banyo mevcuttur.

     Geçmiş ile geleceğin modern bir tasarımı olan, teknolojik olanakların en üst seviyede kullanıldığı Kurttepe Kasırları, doğa ile baş başa, huzur içinde, güvenli bir şekilde, eş düzey kültürel bir çevrede uyum içerisinde yaşayabileceğiniz bir ortam sunuyor.